Skriptování pro úplné začátečníky

  1. Úvod do jazyka LUA

    Úvod do jazyka LUA - co to je a k čemu se používá. Také pár rad jak začít.

  2. Načítání skriptu hrou, aneb co je potřeba

    Každý skript se potřebuje nějak načíst. My si zde ukážeme jak to probíhá a co vše musíme mít v našem skriptu zapsáno, aby nám správně pracoval.

  3. Komentáře, proměnné a základ tabulek

    Žádný programovací jazyk se neobejde bez proměnných. Zde si ukážeme jak se vytvářejí v Lua a jakého můžou být typu.

  4. Podmínky a operátory

    Každý programovací jazyk obsahuje podmínky a operátory. Bez toho by se nedalo nic udělat. My se nyní podíváme na strukturu podmínek a používané operátory.

  5. Cykly

    Cykly jsou jedním ze základních stavebních kamenů každého jazyka. Zde si je popíšeme a vysvětlíme si, co který dělá a jak.

  6. Funkce

    Funkce jsou základním kamenem Lua a je dobré je znát. Navíc je používáme téměř všude ani o tom nevíme.

  7. Práce s XML

    Asi nejdůležitější část pro hru - práce s XML. Zde si objasníme a ukážeme funkce které se o to starají. Není to nic složitého a nemusíte se toho bát.

  8. Práce s textem

    Pokud potřebujete vytvořit instalační skript, určitě se vám hodí tento článek. Je dobré znát knihovnu string, jelikož můžete s textem dělat takřka cokoli. A v tomhle článku vám tuto knihovnu osvětlím.

  9. Práce s čísly

    Bez čísel by hra nefungovala. Všechno v ní pracuje na základě čásel. A dnes vám ukážu jak ty čísla používat a pracovat s nimi.

  10. Práce s tabulky

    Jak již jsem někde zmínil, tabulky se používají téměř všude. Vytvářejí se přes ně objekty, logicky se člení proměnné atd... A to se vás zde pokusím naučit.

  11. Příklady na závěr

    Cvičit se musí. A tak vám zde dám pár příkladů které by bylo dobré si procvičit a vyzkoušet. Příklady jsou jak jednoduché, tak i složité takže máte o zábavu postaráno.